اسپم چیست و چگونه آنها را شناسایی کنیم؟

اسپم چه چیزی است و چه‌طور آنان را شناسایی کنیم؟

اسپم به معنای پیام الکترونیکی است که سوای التماس گیرنده و برای اشخاص بی‌شمار پیامبر می گردد .

یکی‌از مشهورترین اشکال اسپم , هرزنامه‌ها می باشند البته اسپم میتواند مشتمل بر اسپم در پیام‌رسان‌ها , اسپم در گروه‌های خبری , اسپم در بخش ایده ها وبلاگ‌ها و مواقعی از این قبیل باشد .

https://ismaeilsahab.ir/spam/

به سوءاستفاده از ابزارهای الکترونیکی نظیر : آدرس اینترنتی , مسنجر , گروه‌های خبری ایمیلی , نمابر , اس ام اس و . . . برای ارسال پیام به خیل عظیم و به صورت اجباری اسپم میگویند و با اعتنا به هزینه قلیل این روش نسبت به پست سنتی که در قبل برای ارسال پلاک به پلاک تبلیغات مورد به کارگیری قرار می‌گرفت و همینطور ناقص بودن مقررات بین‌المللی برای محدود کردن هرزنامه , این قبیل ایمیل‌ها در تراز وسیعی ارسال می شوند .

رویا رویی با اسپم

برای تقابل با نامه‌های الکترونیک تحمیلی تا به امروز روش‌های زیادی ساخت شده و این فرایند با دقت به بعدها گسترده آن , کماکان ادامه داراست . شایسته ترین تکنولوژی‌ ای که اینک برای توقف اسپم موجود هست , به کار گیری از قابل انعطاف افزارهای فیلترینگ است . این گونه برنامه‌ها‌ , وجود سوییچ واژه‌های خاصی را در خط قضیه پیام , بررسی و در صورت شناسایی آن ها , طومار الکترونیک متبوع را حذف می‌‌‌کنند .

فیلترهای اسپم

غربال اسپم , نرم‌افزاری است که به سرویس‌دهنده پست الکرونیکی امداد میکند تا از عبور اسپم‌ ( هرزنامه‌ ) دوری نماید . این غربال این فعالیت را معمولاً با شناسایی فرستنده پست الکرونیکی یا این که کلماتی که در مسئله و نوشته آدرس اینترنتی به فعالیت رفته انجام می دهد . این فیلترها سعی بر تشخیص این گونه ایمیل‌ها و دوری از ورود آن‌ها به صندوق‌پستی کاربرانشان یا این که نشانه‌گذاری آنان به‌عنوان اسپم مینمایند . غربال تطبیقی , نوعی از غربال است که می تواند اشتباهاتش در تشخیص اسپم‌ها را تصحیح نماید و با آشنا شدن بیشتر با لغات یا این که حقه‌هایی که در اسپم‌ها به‌کار می رود در تشخیص اسپم‌ها خوبتر و دقیق‌تر کار نماید . فرستندگان اسپم هر روزه در اکنون به کار گیری از ابزار و روش‌های پیچیده‌تری برای عبور دادن نامه‌هایشان از فیلترهای اسپم تطبیقی می‌باشند .

مهمترین شیوه رویا رویی با اسپم , یادگرفتن یوزرها وب است . بعضی توصیه‌های فردی هم دراین باره عبارت از :

https://ismaeilsahab.ir/user-generated-spam/

نخستین : کارایی نمایید دو پست الکرونیکی داشته باشید ; یکی را برای ثبت‌نام در سایت‌ها استعمال نمایید و از دیگری برای ایمیل‌های خصوصی‌تان به کار گیری نمایید .

دوم : درصورتی که می خواهید در وبلاگتان نشانی ایمیلتان را بنویسید به جای استعمال از کاراکتر @ از عبارت های شبیه نظیر «ات» استعمال فرمایید تا بوسیله موتورهای جست‌وجو مورد جست‌وجو قرار نگیرید .

سوم : به هیچ عنوان پاسخ اسپم‌ها را ندهید چون فرستندگان اسپم به حقیقی وواقعی بودن نشانی آدرس اینترنتی پی میبرند و اسپم‌های بیشتری برایتان می‌فرستند .

چهارم : در صورتی برای پست الکرونیکی خصوصی‌تان هم اسپم نبی شد فورا آن اسپم را «بلاک» نمائید . برای دیگر اکانت‌هایتان نیز میتوانید این عمل را انجام دهید .

پنجم : همت نمایید حتی‌الامکان از عضویت در گروه‌ها و سایت‌ها بپرهیزید چون بعضا سایت‌ها ایمیل‌های یوزرها خویش را به شرکت‌ها میفروشند و این شرکت‌ها از آن ایمیل‌ها برای ارسال کردن اسپم به کار گیری مینمایند .

ششم : به هیچ عنوان گول عنوان‌های وسوسه کننده ایمیل‌ها را نخورید .

هفتم : آدرس اینترنتی های خویش را در outlook در دست گرفتن نمائید , به این دلیل‌که outlook این قابلیت را به شما می‏دهد تا براحتی نشانی اینترنتی را در فایل junk Mail اخذ فرمائید و بعدا در مجال مطلوب نسبت به تطهیر آنان مبادرت فرمائید .

اس‌ام‌اس های تحمیلی , نشانی اینترنتی هایی که فارغ از پیشنهاد و به زور اخذ می‏کنید , گوشی تلفن هایی که به شما می‏شود برای تبلیغات و . . . هر خط مش ارتباطی که شما بصورت اجباری با آن مواجه می‏شوید تا به زور از فرآورده یا این که خبر یا این که خدماتی تدبیر پیدا فرمائید اسپم است و به شما پیشنهاد می‏کنیم تا تحمل خویش راکمی ارتقا دهید , به این دلیل که بعد از گذشت ناچیز وقتی شما می‏توانید فقط با تماشا تیتر یک مقاله به اسپم بودن آن پی برده و آنرا منزه نمائید .

کامنت ( حیث ) اسپم چیست؟

درین مدل رباتی هایی استارت به نشر مطالب غیر نرمال در بخش ایده ها می نمایند که‌این هم بعضی وقتها تبدیل به نیز میشود . درین موردها شخص نشر دهنده مقاله با لیست متعددی ایده ها غیر نرمال رو به رو میشود که هیچ دسته ربطی به مقاله پخش شده ندارد شایسته ترین استراتژی دوری ساخت کدی به اسم Captcha است .

https://ismaeilsahab.ir/creating-pages-with-malicious-behavior/


/ 0 نظر / 173 بازدید